Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

Ανατροπή και πέναλτι!

Για μια ακόμα φορά είδαμε χτες τον Π.Α.Ο.Κ που όλοι γουστάρουμε. Μια ομάδα βγαλμένη από τα τσιμέντα της Τούμπας, με μεγάλη ποδοσφαιρική αξία και πάθος για τη νίκη! Μεγάλη ανατροπή, μεγάλη νίκη μέσα στη Τούμπα, που ήταν καυτή ακόμα και μετά το 0-1.
Πολύ νωρίς προηγήθηκε ο γαύρος με τον Τσεμπούρ μετά από διπλό λάθος του Κοντρέρας. Ευτυχώς που ισοφαρίσαμε πριν το ημίχρονο μετά από λάθος της άμυνας του ολυμπιακού το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Κουτσιανικούλής. Έχοντας τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού στο Β ημίχρονο τελικά έγινε η ανατροπή με πέναλντι που κέρδισε ο Βιερίνια.
Φυσικά αν το πρωτάθλημα παιζόταν ακόμη τέτοιο πέναλντι δεν υπήρχε περίπτωση να πάρουμε ποτέ,αφού τέτοια πέναλτι μόνο στην Ελλάδα δίνονται και συνήθως υπέρ του γαύρου.
Συνεχίζουμε για το μεγάλο ματς της Τετάρτης κόντρα στην Α.Ε.Κ. Ήρθε η ώρα για έναν ακόμα μαστραπά!!!

Υ.Γ1: Για μια ακόμα φορά αποδείχτηκε ποια είναι η ποιο αδικημένη ομάδα στην Ελλάδα (βλέπε γκάλοπ)

Υ.Γ2: Βλάνταν Ίβιτς :«Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. Μόνο αυτό… Στους τελευταίους εφτά αγώνες, εμείς τους κερδίσαμε πέντε φορές, αυτοί μία και ένα παιχνίδι έληξε ισόπαλο. Αυτό ισχύει μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού… Τίποτα άλλο…».

Υ.Γ3: Το ματς της χρονιάς ήτανε στην Πόλη...