Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2010

Με 10 Αστέρια και ΠΑΟΚ-Αστέρας 1-0

Αγωνιζόμενος από το 20' λεπτό με 10 παίκτες, ύστερα από την απευθείας αποβολή του Βιερίνια, ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Αστέρα με 1-0 με γκολ του Κουτσιανικούλη.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, ο λαός έσπρωξε την ομάδα να πάρει τους 3 βαθμούς και να συνεχίσει το νικηφόρο σερί, σε μία σημαντική καμπή του πρωταθλήματος.

Η ενέργεια του Βιερίνια να σπρώξει τον Μπαστία μετά το σκληρό φάουλ σίγουρα δεν θα μπορούσε να αποφύγει την κοκκινη κάρτα. Ωστόσο το πάτημα του Αργεντίνου στον Πορτογάλο σίγουρα έπρεπε να τιμωρηθεί με την ίδια ποινή.

Άτυχος ο Φιλομένο που αποχώρησε στο πρώτο δεκάλεπτο με τράβηγμα. Πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για 1 μήνα εκτός, ωστόσο θα περιμένουμε τα αποτελέσματα τις επόμενες μέρες.

Με την κόκκινη κάρτα ο Βιερίνια χάνει το επόμενο ματς με Πανσεραικό στο κύπελλο.

Ο νεοαποκτηθείς Κριστιάνο, δεν μπόρεσε να δείξει πολλά πράγματα στο ντεμπούτο του στην βασική ενδεκάδα.

Πάμπλο Γκαρσία τρομοκρατία, όλα τα λεφτά και σήμερα.