Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2009

Αμάν μιζέρια!!!

Μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό και το... Χ στην Νέα Σμύρνη, ο ΠΑΟΚ σε ακόμη ένα παιχνίδι σε διάστημα μιας εβδομάδας έμεινε μακριά από την νίκη! Ο Ατρόμητος αποδείχθηκε... σκληρό καρύδι στο Περιστέρι, σε ένα παιχνίδι που είχε φάσεις, ευκαιρίες, δύναμη και πάθος, αλλά δεν είχε τέρματα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται και σωστά για μη αποβολή του Αραμπατζή με δεύτερη κίτρινη στο 50', ενώ οι φιλοξενούμενοι για το γκολ που πέτυχε ο Κονσεϊσάο στο 22', με τον Πορτογάλο ωστόσο να δείχνει σε θέση οφσάιντ.

Με έναν ΠΑΟΚ να θυμίζει σε όλους τα προβλήματα που είχε και με εξαίρεση την περσινή χρονιά, συνεχίζει να έχει, όταν φεύγει από την Τούμπα και έναν Ατρόμητο να προσπαθεί, ειδικά στο δεύτερο μέρος, αλλά να είναι φλύαρος στις τελικές προσπάθειες, ο αγώνας στο Περιστέρι ανάμεσα στις δύο αυτές ομάδες αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα. Τόσο οι φιλοξενούμενοι, όσο και οι γηπεδούχοι, είχαν από ένα ημίχρονο. Οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος μπήκαν πιο δυνατά στο ξεκίνημα, δείχνοντας έτοιμοι να φύγουν με το διπλό, από μία δύσκολη έδρα, ενώ στον αντίποδα αυτοί του Γιώργου Δώνη, όχι απλά ισορρόπησαν στην επανάληψη, αλλά ήταν εμφανώς καλύτεροι από τους αντιπάλους τους και αν και στην τελική προσπάθεια ήταν πιο εύστοχοι, θα είχαν κατακτήσει τους τρεις βαθμούς. Το τελικό 0-0 αφήνει και τους δύο αντιπάλους με παράπονα δίκαια ή όχι. Δίκαια για τους γηπεδούχους που θα μπορούσαν από το 50' να είναι με παίκτη παραπάνω, αλλά ο Αραμπατζής δεν αντίκρισε ποτέ την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άδικα για τους φιλοξενούμενους που ναι μεν σκόραραν με τον Κονσεϊσάο, ωστόσο το γκολ αυτό καλώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Όσον αφορά το αποτέλεσμα, αφήνει πολύ πίσω από τους αρχικούς στόχους και τις δύο ομάδες.